EROB

تاثیر اختلالات تیروئیدی بر ناباروری

تاثیر اختلالات تیروئیدی بر ناباروری

اسدی افزود: هورمون تیروئید در هر دو جنس، برای باروری به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم از طریق پرولاکتین تاثیر خواهد داشت. اختلالات جنسی و باروری نظیر کاهش میل جنسی، اختلال در نعوظ و انزال و اسپرم سازی از جمله عوارض اختلالات تیروئیدی در آقایان خواهد بود.

اختلالات تیروئیدی چه تاثیری بر ناباروری دارد؟

این فوق تخصص غدد گفت: اختلالات تیروئیدی در خانم ها به شکل اختلال در قاعدگی، اختلال در تخمک گذاری، افزایش ریسک سقط جنین در دوران بارداری و افزایش احتمال عارضه بارداری (مسمومیت بارداری) دیده می شود که در صورت عدم درمان این اختلالات تیروئیدی اثرات منفی را در دوران بارداری بر …

اختلالات تیروئید بر ناباروری زوجین تاثیر دارد؟

اسدی با اشاره به این که یکی از عوامل ناباروری در زوجین اختلالات تیروئیدی است گفت: زمانی که غده تیروئید کارکرد نرمالی نداشته باشد (کم کاری و پرکاری تیروئید) در هردو جنس اثرات سوء به دنبال خواهد داشت.

تاثیر بیماری های تیروئید بر ناباروری – فوق تخصص غدد و …

تاثیر بیماری های تیروئید بر ناباروری کم کاری و پرکاری تیروئید با وجود اینکه ضد هم هستند اما در عمل هر دو می توانند موجب ناتوانی زنان در تخمک گذاری و نازایی آنان شوند.

نقش تیروئید در ناباروری زنان

01/06/2021 · مشکلات تیروئیدی که تشخیص داده نشده‌اند می‌توانند به شدت موجب چاقی، بیماری‌های قلبی، افسردگی، اضطراب، ریزش مو، ناکارایی جنسی، ناباروری و علائم و مشکلات دیگر شوند. برخی عوامل می توانند عملکرد طبیعی تیروئید را …

برچسب‌ها:, , , ,